Šalke zvanično ispao u "Cvajtu", Bajern na korak do titule

Detalj s meča u Minhenu. Agencije

A. M.

20.4.2021

Tri utakmice 30. kola njemačke Bundeslige odigrane su u terminu od 20 sati i 30 minuta.

Bajern je rutinski sa 2:0 savladao Bajer Leverkuzen, golovima Čupo Motinga u sedmoj i Kimiha u 13. minuti.

Četiri kola prije kraja, Bajern ima 10 bodova više u odnosu na Lajpcig i pobjedom u narednom kolu mogao bi proslaviti novu titulu.

Šalke je doživio minimalan poraz u Bilefeldu od Arminije i zvanično ispao iz Bundeslige.

Ajntraht je lako u Frankfurtu savladao Augsburg sa 2:0. Domaćin je poveo u 37. minuti preko Hinteregera, da bi prednost duplirao Andre Silva u 58. minuti.

Ajntraht se sada nalazi na trećem mjestu, sa sedam bodova više od Dortmunda, koji je prvi ispod crte.