Krvnički start Džonsa, dva crvena i preokret Mančester sitija protiv Aston vile

Ekipa Pepa Gvardiole nije imala lagan posao u Birmingemu

Rodri: Strijelac drugog gola za Siti. AFP

A. M.

21.4.2021

Lider na tabeli Premijer lige Mančester siti došao je do još jedne pobjede, savladavši u gostima Aston vilu nakon preokreta rezultatom 1:2.

Ekipa Pepa Gvardiole (Guardiola) nije imala lagan posao u Birmingemu protiv jedne od boljih ekipa ove sezone, a posao je postao teži već nakon prvog napada domaćih kada je poslije proigravanja Olija Votkinsa (Ollie Watkins), Džon Mekgin (John McGinn) zatresao mrežu "Građana" za 1:0.

Gosti ne samo da su se uspjeli vratiti, nego su do poluvremena preokrenuli. Prvo je u 22. minuti Fil Foden (Phil) izjednačio, da bi u 40. minuti gol postigao Rodri za preokret. Kod oba gola asistirao je Bernardo Silva.

Moglo je biti mnogo teže za Siti jer su u 44. minuti ostali s igračem manje zbog direktnog crvenog kartona koji je nakon gledanja VAR-a dobio Džon Stons (John Stones). Ipak, Aston vila nije iskoristila igrača više, a odnos snaga je poravnat u 57. minuti kada je Mati Keš (Matty Cash) dobio drugi žuti karton.

Siti sada ima 77 bodova, 11 više od gradskog rivala Junajteda, ali uz utakmicu više. Aston vila je 11. sa 44 boda.