ENGLESKA

Vulvsi nakon 15 godina primili četiri gola kod kuće, deklasirao ih Barnli

Junak ubjedljive pobjede Barnlija bio je Kris Vud, koji je postigao tri gola i asistirao.

Drugi gol Vuda. AFP

A. M.

25.4.2021

Fudbaleri Barnlija deklasirali su Vulverhempton u gostima rezultatom 0:4 u meču 33. kola Premijer lige. Junak ubjedljive pobjede gostiju bio je Kris Vud (Chris Wood), koji je postigao tri gola i asistirao.

Ovo je prvi meč nakon 15 godina da su "Vukovi" na svom terenu primili četiri gola.

S druge strane, ovo je najubjedljiviji trijumf Barnlija u eliti u posljednje tri godine.

Barnli je Vulvse načeo u 15. minuti preko Vuda, da bi isti igrač gol postigao i u 21. minuti.

Vud tu nije stao, a mrežu domaćih je pogodio i poslije centaršuta iz kornera u finišu prvog poluvremena.

Tačku na ovaj meč stavio je Ešli Vestvud (Ashley Westwood), preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora, nakon nesebičnog dodavanja Vuda.

Vulvsi su 12. sa 41 bodom, pet više od 14. Barnlija.