BUNDESLIGA

Lajpcig lako izašao na kraj sa Štutgartom

Gosti su od 14. minute ostali sa desetoricom na terenu, pa je posao u nastavku bio olakšan za domaćina

Detalj s meča u Lajpcigu. AFP

A. M.

25.4.2021

Fudbaleri Lajpciga pobijedili su Štutgart na svom terenu u 31. kolu Bundeslige rezultatom 2:0.

Gosti su od 14. minute ostali sa desetoricom na terenu zbog isključenja Ahamade, pa je posao u nastavku bio olakšan za domaćina i pravo je pitanje kako nije zabilježio ubjedljivije slavlje.

Nakom apsolutne dominacije i nekoliko propuštenih prilika, "Bikovi" su do prednosti stigli u 46. minuti. Dani Olmo je poslao loptu u šesnaesterac do Amadua Haidare, koji je glavom zatresao mrežu Štutgarta za 1:0.

Šanse da se upišu u strijelce imali su Haidara, Serlot, Anhelinjo i Olmo, prije nego što je Emil Forsberg u 67. minuti postavio konačan rezultat.

Lajpcig ostaje drugi na tabeli sa 64 bodva, sedam manje od lidera Bajerna. Štutgart je upisao četvrti uzastopni poraz i zauzima 10. poziciju sa 39 bodova.