ŠPANIJA

Sevilja se uključila u borbu za titulu, sudija odsvirao kraj pa vratio igrače iz svlačionice

Andalužani imaju 70 osvojenih bodova i prate lidere na tabeli

Poslije pete vezane pobjede, Sevilja ima tri boda manje od vodećeg Atletika i bod manje od Reala i Barcelone. AFP

A. M.

25.4.2021

Sevilja je savladala Granadu sa 2:1 u meču 32. kola španske Primere i uključila se u borbu za titulu.

Andalužani imaju 70 osvojenih bodova i prate lidere na tabeli.

Za pobjedu protiv Granade najviše su zaslužni Ivan Rakitić golom u 18. i Lukas Okampos u 53. minuti.

Počasni gol za Granadu u 91. minuti postigao je Soldado iz penala.

Nesvakidašnja situacija dogodila se na ovom meču. Glavni sudija se "zaračunao" pa je dosudio kraj minut ranije nego što je trenabo. Odigrano je tri minute nadoknade umjesto predviđenih četiri. Nakon višeminutne konfuzije, utvrđena je greška pa su igrači morali da se vrate na teren, neki i ponovo da se obuju, a meč je nastavljen. Konačan rezultat ostao je isti.

Selta je u istom terminu kod kuće savladala Osasunu rezultatom 2:1.