Napoli gostujućom pobjedom nad Torinom potisnuo Juventus na petu poziciju

Velika borba za mjesto u Ligi prvaka

Bakajoko: Strijelac prvog gola. AGENCIJE

Piše: A. Vatreš

26.4.2021

Fudbaleri Napolija su u susretu 33. kola italijanske Serije A gostovali u Torinu istoimenom domaćinu i savladali ga s 0:2.

Oba gola postigli su na otvaranju utakmice.

Poveli su u 11. minuti sjajnim golom Tijemua Bakajoka (Tiemoue Bakayoko), koji je izbacio nekoliko protivničkih igrača i udarcem s preko 20 metara smjestio loptu u mrežu.

Samo dvije minute kasnije veliku grešku Nikolasa Enkulua (Nicolas N'Koulou) iskoristio je Viktor Osimhen (Victor), koji je istrčao kontru i riješio pitanje pobjednika.

I poslije to drugog gola Napoli je bio bolji protivnik, imao je nekoliko dobrih prilika, ali nije uspio treći put matirati Salvatorea Sirigua.

Najbliži tome u 61. minuti bio je Lorenco Insinje (Lorenzo Insigne), čiji je udarac završio na stativi.

Napoli je s večerašnjom pobjedom na četvrtom mjestu preskočio Juventus.

Trenutno ima 66 bodova, isto kao i trećeplasirani Milan s utakmicom manje.

Juventus je sada peti, s istim bodovnim učinkom, ali i slabijom gol razlikom.

Torino je s druge strane 16. s 31 bodom, koliko imaju i Kaljari i Benevento na 17., odnosno 18. mjestu.

Recimo i to da bh. reprezentativac Amer Gojak nije ulazio u igru.