Debakl Milana protiv Lacija, "Rosonerima" izmiče Liga prvaka

Milan nakon drugog uzastopnog poraza pao na peto mjesto

Detalj s meča na "Olimpiku". Twitter

A. M.

26.4.2021

Milan je ne tako davno bio naozbiljniji kandidat za titulu, a sada mu izmiče i četvrto mjesto koje vodi u Ligu prvaka. "Rosoneri" su večeras doživjeli poraz 3:0 na gostovanju Laciju u 33. kolu Serije A.

Junak u pobjedi Lacija bio je Hoakin Korea (Joaquin Correa) koji je postigao dva gola. Već u drugoj minuti Korea je na asistenciju Ćire Imobilea (Ciro Immobile) doveo domaće u vodstvo, a šest minuta igre u nastavku bilo mu je dovoljno da duplira prednost svog tima. Asistent kod drugog gola bio je Luis Alberto.

Konačan ishod meča tri minute prije kraja postavio je asistent kod prvog gola Ćiro Imobile.

Naš Rade Krunić nije dobio minutažu u ovom meču.

Milan je nakon drugog uzastopnog poraza pao na peto mjesto sa 66 bodova koliko imaju Juventus i Napoli na pozicijama iznad.

Lacio je šesti s pet bodova manje, ali i utakmicom manje od večerašnjeg protivnika.