Tekstualni prijenos prvog susreta polufinala

Duel Kasemira i Pulišića. AFP

Piše: A. Vatreš

27.4.2021

93' - Kraj utakmice! Remi koji svakako više odgovara gostima.

88' - Izblokiran je udarac Krosa. Sve manje nada da ćemo vidjeti još neki gol na večerašnjoj utakmici.

79' - Kurtoa je odbranio pokušaj Ziješa iz slobodnog udarca.

74' - Ziješ je još jednom probao uposliti svoje saigrače, ali je Kurtoa prije došao do lopte.

73' - Ponovo je odbrana Reala dobro intervenirala, ovaj put ispred Ziješa.

69' - Mauntov udarac je izblokirala odbrana domaćina.

57' - Kurtoa je sigurno pokupio jednu dugu loptu Ridigera.

51' - Poslao je Benzema loptu visoko preko gola.

48' - Odbrana Reala sjajno reaguje ispred Vernera.

46'- Odmah je Čelzi pokušao preko Maunta, ali je Kurtoa lako spriječio njegov pokušaj centaršuta.

46' - Krenulo je drugo poluvrijeme.

45' - Poluvrijeme u Madridu. Rezultat je 1:1.

41'- Ambiciozan pokušaj Vernera. Primio je loptu i šutirao, ali nije bilo opasnosti po gol Kurtoe.

36' - Tijago Silva je pokušao iz velike udaljenosti, a jedan odbrambeni igrač Reala je izblokirao njegov udarac i izbacio loptu u korner.

32' - Okušao je Toni Kros svoj udarac, ali je lopta završila pored desne stative.

29' - Karim Benzema fantastičnim golom iz voleja donosi izjednačenje Realu. Prethodno mu je loptu glavom dodao Militao.

25' - Zaprijetili su gosti preko Čilvela, no lopta je otišla pored gola.

23' - Mogao je Real do brzog poravnanja, ali Karim Benzema pogađa stativu.

14' - Poveo je Čelzi golom Kristijana Pulišića. Loše je intervenirala odbrana domaćina, Pulišić je ostao sam, zaobišao je Kurtou i smjestio loptu u mrežu.

12' - Gosti su bolji u ovim trenucima.

10' - Imao je Čelzi dobru šansu preko Time Vernera, ali je odlično odbranio Tibo Kurtoa.

5' - Bez uzbuđenja u uvodnim minutama.

1' - Počela je utakmica. Real je prvi krenuo s centra.

20:45 - Tomas Tuhel (Thomas Tuchel), trener Čelzija, je na jučerašnjoj press konferenciji otkrio strategiju svoje ekipe za večerašnju utakmicu.

- Moramo biti svoji, to je strategija. Oslonite se na sebe, svoje snage i radite stvari koje vas čine samouvjerenima. Nadamo se da ne pretjerujemo - rekao je Tuhel.

20:40 - Trener španskog prvaka Zinedin Zidan (Zinedine Zidane) je u najavi utakmice poručio kako će njegov tim morati biti u najboljem izdanju kako bi ugrozio protivnika.

- Polufinale je i očigledno da nas sutra čeka teška utakmica. Morat ćemo biti oprezni, dobro se braniti i pokušati stvoriti šanse. Morat ćemo biti u svom najboljem izdanju kako bi ugrozili Čelzi - istakao je Zidan.

20:30 - Real Madrid je u četvrtfinalu izbacio Liverpul. Prvi meč na domaćem terenu kraljevski klub dobio je s 3:1, pa mu je 0:0 u revanšu na Enfildu bilo dovoljno za jubilarno 30. polufinale.

Čelzi je s druge strane u dvomeču odigranom u Sevilji bio bolji od Porta. U prvoj utakmici kao formalni gost tim iz Londona slavio je s 0:2, a poraz od 1:0 u revanšu nije ugrozio njegov plasman u osmo po redu polufinale.

20:00 - Poznati su sastavi za večerašnji meč.

Real Madrid: Kurtoa; Militao, Varan, Načo; Karvahal, Modrić, Kazemiro, Kros, Marselo; Benzema, Žunior Vinisijus

Čelzi: Mendi; Kristijansen, Silva, Ridiger; Azpilikueta, Kante, Žoržinjo, Čilvel; Pulišić, Verner, Maunt

Putem portala Avaz.ba od 21 sat pratite tekstualni prijenos prvog meča polufinala Lige prvaka, koji na Alfredo di Stefano stadionu igraju Real Madrid i Čelzi.