Junajted razbio Romu na Old Trafordu, Džekin gol kao utjeha

"Crveni đavoli" riješili pitanje plasmana dalje

Kavani: Dvostruki strijelac i asistent. AFP

Piše: A. Vatreš

29.4.2021

Mančester junajted došao je nadomak plasmana u finale Evropske lige, nakon što je večeras na Old Trafordu u prvom polufinalnom meču razbio Romu s 6:2.

Poveli su "Crveni đavoli" već u 9. minuti poslije odlične akcije. Edinson Kavani (Cavani) uposlio je Brunu Fernandeša (Fernandes), koji je sjajnim lob udarcem pogodio za 1:0.

Roma je uspjela poravnati u 15. minuti golom Lorenca Pelegrinija (Lorenzo Pellegrini) iz penala, da bi bh. reprezentativni kapiten Edin Džeko (35) poslije Pelegrinijevog dodavanja u 34. pogodio za preokret.

Gosti su otišli na odmor s vodstvom, ali su domaći već u trećoj minuti drugog dijela preko Kavanija uspjeli vratiti stvari na početak.

U nastavku je uslijedio potpuni debakl gostiju. Fernandeš je u 64. minuti sjajno uposlio Kavanija, a ovaj svojim drugim golom pogodio za 3:2.

Domaćima je sviran penal u 71. minuti, a siguran s bijele tačke za 4:2 bio je Fernandeš.

Na 5:2 je u 75. minuti povisio Pol Pogba (Paul). Proigrao ga je Fernandeš, kojem je to bila druga asistencija.

Katastrofu Romu potvrdio je Mejson Grinvud (Mason Greenwood) u 86. minuti poslije asistencije Kavanija.