Inter nakon kiksa Atalante zvanično postao prvak Italije

Ukupno 19. naslov za "Nerazure"

Inter sinoć savladao Krotone. AFP

Piše: A. Vatreš

2.5.2021

Atalanta je odigrala 1:1 u gostima sa Sasuolom, pa je Inter i zvanično osvojio titulu prvaka Italije.

Milanskom klubu za potvrdu 19. naslova u historiji odgovarao je svaki rezultat osim pobjede Atalante, pa je četiri kola prije kraja matematički osigurao prvo mjesto.

"Nerazuri" su ujedno prekinuli dominaciju Juventusa, koji je poslije devet uzastopnih titula skinut s trona.

Susret na Mapei stadionu donio je dosta uzbuđenja. Atalanta je u 23. minuti ostala s igračem manje, nakon što je crveni karton dobio Pjerluiđi Golini (Pierluigi Gollini), ali je unatoč tome prva stigla do prednosti golom Robina Gosensa iz 32. minute.

Rezultat je u 52. minuti poravnao Domeniko Berardi (Domenico), a u 64. minuti Sasuolo je preko Manuela Lokatelija (Locatelli) postigao novi gol, koji je VAR poništio zbog ofsajda.

Marlon u 75. minuti pravi penal i dobija drugi žuti karton, ali Luis Muriel ne pogađa s bijele tačke.