Portugalac s dva gola režirao preokret protiv Udinezea

Ronaldo: Dvostruki strijelac. AFP

A. Vatreš

2.5.2021

Nogometaši Juventusa iskoristili su kikseve Atalante i Napolija u borbi za plasman u Ligu prvaka, nakon što su na gostovanju teškom mukom pobijedili Udineze s 1:2.

Nakon što je Atalanta odigrala 1:1 na gostovanju kod Sasuola, a Napoli 1:1 kod kuće protiv Kaljarija, torinska "Stara dama" je imala priliku pobjedom skočiti na diobu drugog mjesta.

Juve su dugo mučio, no ipak je s dva gola Kristijana Ronalda (Cristiano) u posljednjih šest minuta utakmice uspio ostvariti pobjedu.

Gosti su poveli u 10. minuti golom Nahuela Moline i sve do same završnice držali su prednost. Ipak, Ronaldo je u 84. minuti izjednačio iz penala, a potom je u 90. minuti zabio svoj 27. gol ove sezone za važnu pobjedu, prenosi Hina.

Juventus je s ova tri boda dostigao Atalantu i Milan, sada sva tri kluba imaju po 69 bodova, 13 manje od Intera koji je u nedjelju osigurao naslov prvaka.

Napoli je peti s 67 bodova, dok Lazio na šestoj poziciji ima 64 boda.