Pobjedom nad Valensijom ostali u utrci za titulu

Mesi i Grizman. AFP

Piše: A. Vatreš

2.5.2021

Barcelona je zadržala korak za Atletikom i Realom, nakon što je večeras na Mestalji u susretu 34. kola savladala Valensiju poslije preokreta s 2:3.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a onda je Gabiel Paulista glavom u 50. minuti donio prednost domaćinu.

Gostima je sviran penal u 57. minuti. Jasper Silesen (Cillessen) je zaustavio pokušaj Lionela Mesija (Messi), ali je Argentinac u nastavku akcije pogodio za 1:1.

Za preokret je u 63. minuti pogodio Antoan Grizman (Antoine Griezmann), da bi pobjedu Barci sjajnim golom iz slobodnog udarca u 69. minuti osigurao Mesi.

Valensija je u 83. minuti smanjila na 2:3 fantastičnim pogotkom Karlosa Solera (Carlos).

Barcelona je ostala trećeplasirana na tabeli, ali se bodovno izjednačila s drugoplasiranom Real Madridom. Oba tima sada imaju po 74 boda.