Sjajni Hajradinović nosio Kasimpašu do vrlo važne pobjede u borbi za opstanak

Još jedna odlična partija bh. veznjaka

Hajradinović: Dvostruki strijelac. Kasimpaša

A. M.

3.5.2021

Povremeni bh. reprezentativac Haris Hajradinović ponovo je pružio odličnu partiju u Turskoj. U meču 39. kola turske Superlige ekipa Kasimpaše je došla do izuzetno važne pobjede u borbi za opstanak (3:0 protiv Alanje), a dvostruki strijelac bio je Hajradinović.

Sve je rešeno u završnici prvog poluvremena, prvo je Hajradinović zatresao mrežu gostiju u 36.minuti, da bi duboko u sudijskoj nadoknadi Kise na asistenciju Varge povisio na 2:0.

Trijumf domaćeg tima potvrdio je svojim drugim golom na meču, a petim u sezoni bh. veznjak.

Bašakšehir, za koji je svih 90 minuta odigrao naš Edin Višća, savladao je Ankaraguču 2:1.

Fenerbahče je sačuvao nadu da ipak može do titule slavivši protiv Erzuruma sa 3:1.

Fenerbahče je drugi sa 76 bodova, pet manje od vodećeg Bešiktaša, dok od Galatasaraja ima samo bod više u borbi za plasman u kvalifikacije za Ligu prvaka.