"Građani" i u revanšu nadigrali PSG

Gol Mareza. AFP

Piše: A. M.

4.5.2021

Fudbaleri Mančester sitija plasirali su se u finale Lige prvaka nakon što su i u revanšu bili bolji od PSG-a. Na portalu "Avaza" mogli ste uživo pratiti tekstualni prijenos utakmice sa "Etihada".

90' - Kraj! Mančester siti je nakon 1:2 u Parizu, savladao PSG i u revanšu. Ovaj put "Građani" su zatvorili sve prilaze svom golu i pobijedili 2:0.

84' - Dva vezana kornera za Siti, ali bez promjene rezultata.

80' - Navas brani šut Fodena.

77' - Lopta u posjedu fudbalera Mančester sitija koji strpljivo čuvaju veliku prednost.

69' - Di Marija zaradio isključenje nakon što je nagazio protivnika.

63' - GOL! Marez udvostručio prednost Sitija na asistenciju Fodena.

55' - Siti je iz kontre mogao dotući PSG, a samo minut kasnije sijevnula je kontra na drugoj strani. Nejmar je nakon solo prodora uputio udarac koji je izblokiran i lopta je otišla u korner.

52' - Parižani pletu mrežu oko šesnaesterca domaćih. Dva vezana kornera za goste nisu donijela veća uzbuđenja pred golom Sitija.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

45' - Kraj prvog poluvremena. Siti vodi 1:0 i na pragu je finala.

42' - Blokiran udarac Nejmara.

37' - Šut Erere s ivice kaznenog prosora odlazi preko gola.

34' - U posljednjih nekoliko minuta lopta u posjedu igrača PSG-a, ali ne uspijevaju ozbiljnije ugroziti gol domaćina.

27' - Siti sada gospodari terenom. Parižani nemaju odgovor.

20' - Nakratko prekinut meč kako bi se ukazala ljekarska pomoć Kimpembeu.

17' - Prečka je bila saveznik Sitija nakon udarca glavom Markinjosa.

15' - Parižani preuzimaju inicijativu.

11' - GOL! Siti vodi 1:0. Rijad Marez je iskoristio odbitak i poslao loptu u mrežu za prednost "Građana".

7' - Igrači PSG-a tražili penal, ali je sudija nakon gledanja VAR-a odlučio da nema elemenata za jedanaesterac, jer je lopta Zinčenka pogodila u rame.

1' - Utakmica je počela. S centra su krenuli fudbaleri PSG-a.

Treneri Pep Gvardiola (Guardiola) i Maurisio Poketino (Mauricio Pochettino) saopštili su sastave za duel u Mančesteru.

Mančester siti: Ederson, Voker, Ruben Dijas, Stons, Gundoan, Zinčenko, De Brujne, Bernardo Silva, Fernandinjo, Marez, Foden.

PSG: Navas, Kimpembe, Markinjos, Verati, Paredes, Ikardi, Nejmar, Di Marija, Erera, Dialo, Florenci.

Parižani će u pohod na istanbulsko finale, barem od prve minute, krenuti bez prve zvijezde Kilijana Mbapea (Kylian Mbappe). Talentovani Francuz je prethodnu utakmicu Lige 1 protiv Lansa propustio zbog povrede i nije dovoljno oporavljen, a vjerovatno će priliku dobiti u nastavku meča.

Aktuelni viceprvak Evrope nije došao u Mančester s bijelom zastavom. Nejmar (Neymar) je optimistično najavio borbu za finale po cijenu života.

- Mislim da svaki Parižanin mora vjerovati u nas, ja sam prvi koji će to učiniti. Na prvoj sam liniji fronta i bit ću prvi ratnik koji će krenuti u bitku za ekipu. Dat ću sve od sebe i učinit ću sve što mogu da se plasiramo u finale, pa čak i ako moram umrijeti na terenu - izjavio je Nejmar.