ŠPANIJA

Sosijedad pobjedom gurnuo Elče ka Segundi

Tim iz San Sebastijana se približio osiguravanju plasmana u Evropsku ligu, dok je Elče sve bliže povratku u Segundu

Detalj s meča u San Sebastijanu. Agencije

A. M.

7.5.2021

U prvom meču 35. kola La Lige Real Sosijedad je kao domaćin slavio protiv Elčea 2:0. Tim iz San Sebastijana tako se približio osiguravanju plasmana u Evropsku ligu, dok je Elče sve bliže povratku u Segundu.

Gosti su s igračem manje dugo odolijevali. Sve do 72. minute kada je Januzaj uposlio Elustonda za 1:0. Jasno je bilo da će bodovi ostati u San Sebastijanu, a pobjedu Real Sosijedada potvrdio je Ojarzabal u drugoj minuti nadoknade.

Real Sosijedad je peti sa 56 bodova, ima četiri više od Viljareala i pet od Betisa koji zauzima mjesto koje vodi u Konferencijsku ligu, ali uz utakmicu više.

Elče je 19. sa 30 bodova, koliko ima i Hueska, dok Valjadolid i Alaves, koji su izvan zone ispadanja, imaju po bod više, ali svi imaju utakmicu manje od Elčea.