Dva autogola i promašen penal Fejnorda u porazu od Ajaksa

Ništa nije išlo na ruku ekipi iz Roterdama

Detalj s meča u Roterdamu. Twitter

A. M.

9.5.2021

U holandskom "Klasikeru" ništa nije išlo na ruku Fejnordu, postigli su dva autogola, promašili su penal i izgubili 3:0 od Ajaksa.

Tim iz Amsterdama poveo je u 21. minuti zahvaljujući autogolu koji je postigao Senesi.

Svega šest minuta kasnije gol koji je postigao Bozenik poništio je VAR zbog ofsajda.

U finišu prvog poluvremena Alvarez je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, dobio je crveni karton, a Fejnord dobio priliku da izjednači sa bijele tačke. Stekelenburg je sjajno odbranio pokušaj Fera i ostalo je 1:0 za Ajaks nakon prvih 45 minuta.

U 60. minuti i domaći su ostali s igračem manje, drugi žuti karton dobio je Malasija.

Igrao se 67. minut kada je Fejnord poklonio i drugi gol – ovog puta svoju mrežu zatresao je Haps.

Gosti su konačnog rezultata došli u 79. minuti kada je Tadić proigrao Kudusa, a ovaj pogodio za 3:0.

Ajaks sada ima 82 boda i pobjedom u velikom derbiju proslavio je titulu, dok je Fejnord vezao dva poraza i peti je na tabeli sa 55 bodova.