Lester pobjedom na "Old Trafordu" riješio pitanje prvaka, Siti ponovo na tronu

Mančester siti nakon dvije godine ponovo prvak Engleske

Gol Tomasa za vodstvo Lestera. AFP

A. M.

11.5.2021

Fudbaleri Lestera savladali su Mančester junajted na "Old Trafordu" rezultatom 1:2 u prvom meču 36. Premijer lige.

Obzirom da razlika između vodećeg Sitija i drugoplasiranog Junajteda sada iznosi 10 bodova, a do kraja prvenstva je za "Crvene đavole" ostalo u igri devet bodova, "Građani" su i zvanično novi prvaci Engleske.

"Lisice" su na "Old Trafordu" povele golom Luka Tomasa (Luke Thomas) u 10. minuti, ali su "Crveni đavoli" vrlo brzo stigli do poravnanja preko Mejsona Grinvuda (Mason Greenwood) pet minuta kasnije.

Gol za novo vodstvo i pobjedu gostujuće ekipe postigao je Čaglar Sojundžu (Caglar Soyuncu) u 66. minuti susreta.

Lester je nakon ove pobjede treći sa 66 bodova, dok je Junajted stepenicu iznad s četiri boda više.

Pobjedom nad Junajtedom fudbaleri Lestera napravili su vjerovatno odlučujući korak ka Ligi prvaka. "Lisice " sada imaju osam bodova više od petoplasiranog Vest hema.