SERIJA A

Napoli pregazio Udineze za drugo mjesto na tabeli

Atalanta i Milan ih prate u stopu s bodom i utakmicom manje, dok je Juventus peti sa 69

Detalj s meča u Napulju. Twitter

A. M.

11.5.2021

Fudbaleri Napolija slavili su kod kuće ubjedljivu pobjedu protiv Udinezea 5:1 u 36. kolu Serije A i skočili na drugo mjesto prvenstvene tabele.

Goste je načeo Piotr Zielinski u 28. minuti, a samo tri minute kasnije Fabian Ruiz je udvostručio prednost svog tima.

Udineze je smanjio na 2:1 četiri minute prije odlaska na odmor, ali je nade gostiju da mogu do boda srušio Hirving Lozano golom u 56. minuti susreta.

Đovani di Lorenco (Giovanni Di Lorenzo) je u 66. minuti povisio na 4:1, a Lorenco Insinje (Lorenco Insigne) u posljednjoj minuti postavio konačan rezultat.

Napoliju je ovo 23. pobjeda u sezoni kojom su skočili na drugo mjesto i sada imaju 73 boda. Atalanta i Milan ih prate u stopu s bodom i utakmicom manje, dok je Juventus peti sa 69.

Udineze je uprkos visokom porazu matematički osiguran opstanak sa 40 bodova, devet više od 18. Beneventa koji ima znatno lošiju gol razliku.