ŠPANIJA

Atletiko pobjedom nad Sosijedadom jednom nogom na šampionskom tronu

Tri boda osvojena protiv tima iz San Sebastijana učvrstila su Atletiko na liderskoj poziciji La Lige

Slavlje fudbalera Atletika. AFP

A. M.

12.5.2021

Fudbaleri Atletiko Madrida slavili su veoma važnu pobjedu protiv Real Sosijedada kod kuće rezultatom 2:1.

Tri boda osvojena protiv tima iz San Sebastijana očvrstila su Atletiko na liderskoj poziciji La Lige sa 80 bodova, četiri više od drugoplasirane Barcelone i pet više od Reala na trećem mjestu koji ima utakmicu manje.

"Jorgandžije" su pitanje pobjednika riješile još u prvom poluvremenu, a strijelci su bili Karasko i Korea. Zubeldia je sedam minuta prije kraja ublažio poraz gostujuće ekipe.

Dva kola prije kraja prvenstva Atletiko ima najveće šanse za titulu sa 80 bodova, četiri više od drugoplasirane Barcelone i pet više od Reala na trećem mjestu koji ima utakmicu manje.