Spektakularna utakmica Junajteda i Liverpula, gosti slavili na Old Trafordu

Nakon mnogo problema oko odigravanja

Firmino: Dvostruki strijelac. Twitter

N. Demirović

13.5.2021

Nakon što nije odigrana zbog upada navijača na Old Traford 2. maja, a zatim i neizvjesnosti hoće li se igrati večeras, utakmica između Mančester junajteda i Liverpula bila je prava ljepotica. Najveći derbi engleskog fudbala završen je pobjedom Liverpula 2:4.

Susret je dobro počeo za domaće. Već u 10. minuti pogodio je Bruno Fernandeš (Fernandeš), ali je u finišu prvog dijela Liverpul stigao do preokreta. Diogo Žota (Jota) pogodio je u 34., a Roberto Firmino u dubokoj nadoknadi prvog dijela.

Nakon osvježenja na poluvremenu Firmino je nastavio gdje je stao. Trebalo mu samo dva minuta nastavka da povisi rezultat na 1:3.

Prilika je bilo na obje strane, a Markus Rašford (Marcus Rasfhord) je u 68 minutiu vratio nadu Mančester junajtedu.

Na žalost njega i njegovih saigrača nisu se vratili, a primili su i četvrti gol. Mohamed Salah je stavio pečat u 90. minuti.