Borusija osvojila DFB pokal

Trofej za Borusiju nakon četiri godine. Twitter

N. Demirović

13.5.2021

Borusija Dortmund osvajač je DFB pokala. "Milioneri" su na krilima dvostrukih strijelaca Džejdona Sanča (Jadon Sancho) i Erlinga Halanda (Haaland) u finalnoj utakmici na Olimpijskom stadionu u Berlinu deklasirali Lajpcig rezultatom 4:1. Po peti put u klupskoj historiji tim iz Dortmunda osvojio je Kup Njemačke.

Izabranici trenera Edina Terzića su od starta žestoko krenuli u svom 10. finalu u historiji kluba i već poslije prvog poluvremena riješili pitanje pobjednika.

Najprije je Sančo otključao mrežu Lajpciga majstorskim udarcem sa ivice kaznenog prostora, potom je Haland otresao Upamekana i pogodio suprotni ugao. Do kraja poluvremena, još jednom je Sančo bio strijelac.

U nastavku su izabranici Julijana Nagelsmana (Nagelsmann), od ljeta novog trenera Bajerna, krenuli na sve ili ništa, stvorili su nekoliko odličnih šansi već na samom početku drugog dijela, ali do 71. minute nisu uspjeli smanjiti. Tada je sjajno pogodio Dani Olmo.

Tri minuta prije kraja Haland postavio konačnih 4:1 i tako je Borusija osvojila prvi trofej nakon četiri godine.