ENGLESKA

Ludilo na "Sent Džejms parku": Tri preokreta, sedam golova i het-trik Toresa za pobjedu Sitija nad Njukaslom

Spektakularan meč 36. kola Premijer lige odigrali su Njukasl i Mančester siti

Feran Tores: Het-trik. Agencije

Piše: A. M.

14.5.2021

Sjajan meč 36. kola Premijer lige na "Sent Džejms parku" odigrali su Njukasl i Mančester siti. U utakmici sa tri preokreta gosti su slavili pobjedu rezultatom 3:4.

"Svrake" su povele golom Krafta u 25. minuti, ali su "Građani" za svega tri minute preokrenuli rezultat. Kanselo je u 39. pogodio za 1:1, a Feran Tores u 42. minuti postigao fantastičan gol za preokret.

Ipak, na odmor se otišlo pri rezultatu 2:2, a za to se pobrinuo Žoelinton golom u šestoj minuti nadoknade prvog dijela.

Goleada je nastavljena u 62. minuti kada je Njukasl poveo sa 3:2 preko Viloka, ali je Siti ponovo ekspresno okrenuo rezultat u svoju korist.

Tores je u 64. minuti izjednačio na 3:3, a dvije minute kasnije upotpunio het-trik i postavio konačan ishod utakmice.

Efikasan meč na "Sent Džejms parku" nije imao rezultatski značaj jer je Mančester siti već osigurao titulu prvaka Engleske, dok je Njukasl duel sa novim šampionima dočekao na sigurnom 15. mjestu s 12 bodova više od prežaljenog Fulama.