Tim iz Bergama potvrdio mjesto među prve četiri ekipe

Bolji međusobni duel od Juventusa. AFP

Piše: A. Vatreš

15.5.2021

Gostujućom pobjedom nad Đenovom (3:4) u susretu pretposljednjeg 37. kola, Atalanta je osigurala nastup u Ligi prvaka.

Sve je bilo jasno već nakon prvog dijela, kada su gosti iz Bergama vodili s nedostižnih 0:3.

Pogađali su Duvan Zapata u 9., Ruslan Malinovski (Malinovsky) u 26. i Robin Gosens u 44. minuti.

Domaći su golom Eldora Šomurodova (Shomurodov) u 49. minuti smanjili rezultat, ali su samo dvije minute kasnije ponovo vadili loptu iz mreže, nakon što je zabio Mario Pašalić.

Đenova je do kraja uspjela ublažiti poraz. Goran Pandev je u 67. minuti iz penala pogodio za 2:4, da bi konačnih 3:4 u 85. svojim drugim golom postavio Šomurodov.

Atalanta je tako kolo prije kraja došla do učinka od 78 bodova, što je šest više od petoplasiranog Juventusa, koji ima utakmicu manje. U slučaju istog broja bodova, na kraju sezone gledat će se bolji međusobni skor, a on je na strani tima iz Bergama, koji je tako uz Inter siguran putnik u Ligu prvaka.

Đenova je ranije riješila sve brike oko opstanka, a nakon ovog poraza je 14. na tabeli s 39 bodova.