Juventus ne odustaje od Lige prvaka, "Staroj dami" pripao derbi s Interom

Kvadrado junak

Kvadrado: Postigao dva gola. AFP

Piše: A. Vatreš

15.5.2021

Juventus je u Derbiju Italije u sklopu 37. kola Serije A savladao Inter s 3:2 i zadržao šanse za plasman u Ligu prvaka.

"Stara dama" je do vodstva došla u 24. minuti. Sviran joj je penal, udarac Kristijana Ronalda s bijele tačke zaustavio je Samir Handanović, ali se Portugalcu lopta odbila u noge i bio je siguran iz drugog pokušaja.

Novi penal u 35. minuti, ali na suprotnoj strani. Siguran za poravnanje bio je Romelu Lukaku.

Prije samog odlaska na odmor, u trećoj minuti nadoknade prvog poluvremena, Huan Kvadrado (Juan Cuadrado) zabio je za novo vodstvo Juventusa.

Domaći tim je u 55. minuti ostao s igračem manje, nakon što je zbog drugog žutog kartona isključen Rodrigo Bentakur (Bentancur).

Inter je to iskoristio i u 83. minuti autoglom Đorđa Kjelinija (Giorgio Chiellini) došao do 2:2.

Ipak, Juve je i s deset igrača uspio stići do trećeg gola, a strijelac je u 88. minuti iz penala ponovo bio Kvadrado.

Gosti su u 92. minuti također dobili crveni karton, a isključen je Marselo Brozović (Marcelo).

Juventus sada ima 75 bodova i četvrti je na tabeli, dok petoplasirani Napoli ima 73 i utakmiou manje.