Sarajevu samo bod u Doboju kod Kaknja, Borac se pobjedom na Grbavici približio naslovu

Sve je izglednije da ćemo dobiti novog prvaka

Duel s prethodnog duela Mladosti i Sarajeva. FK SARAJEVO

Piše: A. Vatreš

16.5.2021

Danas su u terminu od 17:00 sati odigrani susreti 31. kola Premijer lige BiH, koji su riješili dosta toga kada je u pitanju borba za naslov prvaka.

Aktuelni prvak Sarajevo gostovao je Mladosti u Doboj-Kaknju i osvojio samo bod, čime se dodatno udaljio od odbrane titule.

Meč je okončan bez golova 0:0, a obje ekipe susret su okončale s po deset igrača. Kod Mladosti je isključen Amer Hiroš - 93', a kod Sarajeva Zinedin Mustedanagić - 90'.

Borac je s druge strane slavio na Grbavici protiv Željezničara s 1:2 i time došao vrlo blizu naslova.

Strijelci za goste bili su Goran Zakarić u 67. i Dejan Meleg u 73. minuti, dok je poraz domaćina u 92. minuti ublažio Samir Bekrić iz slobodnjaka.

Borac je tako pobjegao Sarajevu na četiri boda prednosti dva kola prije kraja.