Atletiko došao nadomak cilja, Barca porazom ispala iz utrke za titulu

Posljednje kolo dočekuju s dva boda više od gradskog rivala Real Madrida

Suarez: Zabio za pobjedu "Jorgandžija". AFP

Piše: A. Vatreš

16.5.2021

Atletiko Madrid došao je nadomak osvajanja naslova prvaka Španije, nakon što je večeras u pretposljednjem 37. kolu nakon preokreta savladao Osasunu s 2:1.

Nije bilo golova sve do 76. minute, kada je Ante Budimir šokirao domaći tim.

Ipak, "Jorgandžije" su u nastavku stigle do preokreta, a pogađali su Renan Lodi u 82. i Luis Suares (Suarez) u 88. minuti.

Real Madrid je također slavio na gostovanju kod Atletik Bilbaoa s 0:1 i zadržao matematičke šanse da u posljednjem kolu završi na prvom mjestu.

Gol za trijumf "Kraljeva" postigao je Načo (Nacho) u 68. minuti.

Barcelona je na Kamp Nou poražena od Selte s 1:2, čime je definitivno ispala iz utrke za titulu.

Lionel Mesi (Messi) je u 28. minuti doveo Barcu u vodstvo, ali je Santi Mina u 38. poravnao rezultat.

Klemen Lengle (Clement Lenglet) u 83. minuti dobiva drugi žuti, odnosno crveni karton, a Mina svojim drugim golom u 89. minuti donosi Selti pobjedu i domaće ostavlja bez šansi za prvo mjesto.

Za Barcu je danas zaigrao i bh. reprezentativac Miralem Pjanić, koji je dobio priliku u 86. minuti.

Kolo prije kraja, Atletiko Madrid ima dva boda prednosti nad Real Madridom. Atletiko u posljednjem kolu gostuje Valjadolidu, dok Real dočekuje Viljareal.