Nadoknadili dva gola zaostatka

Detalj s meča u Brajtonu. AFP

Piše: A. M.

18.5.2021

Fudbaleri Brajtona savladali su kod kuće Mančester siti nakon preokreta rezultatom 3:2 u meču 37. kola Premijer lige. Gosti su u 10. minuti ostali s igračem manje, ali ipak uspjeli doći do dva gola prednosti na startu drugog dijela. Međutim, Brajton je u drugom poluvremenu stigao do potpunog preokreta i pobjede.

"Građani" su poveli već u drugoj minuti golom Ilkaja Gundoana (Ilkay Gundogan), a nastavak meča otežao im je direktan crveni karton koji je Žoao Kanselo (Joao Cancelo) dobio u 10. minuti.

Ipak, Siti je na startu drugog dijela udvostručio prednost. Fil Foden (Phil) je uzeo loptu na svojoj polovini i sjajno istrčao kontru, te rutinskom završnicom duplirao vodstvo gostiju.

Samo dvije minute kasnije Brajton se vratio u meč golom Leandra Trosara (Trossard), a u 72. stigao do izjednačenja preko Adama Vebstera (Webster).

U 77. minuti dogodio se potpuni preokret. Den Barn (Dan Burn) je zatresao mrežu "Građana" za 3:2 i postavio konačan ishod utakmice.