ENGLESKA

Aston vila preokretom u Londonu udaljila Totenhem od Evropske lige, domaće pobjede Evertona i Njukasla

Autogol Regilona presudio "Pijevcima"

Autogol Regilona. AFP

A. M.

19.5.2021

Odigrana su tri meča 37. kola Premijer lige u terminu od 19 sati.

Fudbaleri Aston vile savladali su Totenhem u gostima rezultatom 1:2 i udaljili "Pijevce" od Evropske lige.

Everton je na svom terenu slavio minimalnu pobjedu protiv Vulverhemptona, baš kao i Njukasl protiv Šefild junajteda.

Totenhem je poveo u osmoj minuti golom Stivena Bergvijna (Steven Bergwijn), ali je Serhio Regilon (Sergio Reguilon) autogolom u 20. poravnao rezultat.

Pobjedu gostima iz Birmingema donio je Oli Votkins (Ollie Watkins) golom pred kraj prvog poluvremena.

Strijelac gola odluke na "Gudisonu" za trijumf Evertona bio je Rišarlison (Richarlison) u 48. minuti.

Pobjedu Njukaslu donio je Žozep Vilok (Joseph Willock) u sudijskoj nadoknadi prvog dijela.