ENGLESKA

Svonsi eliminisao Barnsli i zakazao finale plej-ofa s Brentfordom na "Vembliju"

Za mjesto u Premijer ligi Svonsi će se boriti protiv Brentforda, koji je eliminisao Bornmut našeg Asmira Begovića

Slavlje fudbalera Svonsija. Agencije

A. M.

22.5.2021

Fudbaleri Svonsija plasirali su se u finale plej-ofa Čempionšipa nakon što su u polufinalu eliminisali Barnsli.

Drugi polufinalni susret dva tima završen je bez pobjednika 1:1, a Svonsi je prošao dalje zahvaljujući trijumfu u prvom meču (1:0).

Ekipe su u subotu bile prilično ujednačene tokom prvog poluvremena, ali je poslije 45 minuta Svonsi bio u prednosti. Vodstvo domaćem timu donio je Met Grajms u 39. minuti.

U drugom dijelu utakmice Barnlsi je više napadao, stvorio je veći broj šansi, pa je do izjednačenja došao u 71. minuti, kada je pogodio Koli Vudrou. U ofanzivi su gosti bili do kraja meča, ali nisu stigli do preokreta.

Svonsi će se na Vembliju za mjesto u Premijer ligi boriti protiv Brentforda, koji je eliminisao Bornmut našeg Asmira Begovića.