EURO 2020

„Vatrenima“ nedostajalo iskre, samo remi sa Česima

Utakmica 2. kola grupe D Evropskog prvenstva igra se na Hampden Parku u Glazgovu

Majstorija Perišića. AFP

Piše: E. Ćosić

18.6.2021

Fudbalska reprezentacija Hrvatske remizirala je sa Češkom (1:1) u okviru 2. kola grupe D Evropskog prvenstva. Nakon lošeg poluvremena u kojem su nakon penala Patrika Šika (Schick) iz 37. minute imali zaostatak, „Vatreni“ su drugi dio odlično otvorili i brzim golom Ivana Perišića vratili stvari na početak.

Međutim, do preokreta nisu mogli, iako je Nikola Vlašić imao odličnu priliku u 73. minuti. U ovoj grupi svoj meč 2. kola večeras će od 21 sat odigrati Engleska i Škotske.

Dalić i njegovi izabranici će morati pobijediti u posljednjem kolu protiv Škotske, ako žele igrati narednu rundu. "Vatreni" i Škotska igraju za četiri dana od 21 sat na Hampden Parku u Glazgovu.

90+3. - Kraj utakmice!

90. - Tri minute sudijske nadoknade.

89. - Dobra šansa za Hrvatsku! Duga akcija "Vatrenih", na kraju lopta dolazi do Petkovića koji iz okreta šutira. Njegov udarac je izblokiran i na kraju će Hrvati imati novi korner

87. - Nove izmjene. Kod Čeha Barak mijenja Daridu, a u hrvatskom timu zaigrat će Brozović umjesto Kovačića.

83. - Napada Hrvatska, ali nemaju "Vatreni" rješenja za odbranu Češke.

82. - Jan Boril je dobio žuti karton. On je drugi Čeh zapisan u bilježnicu glavnog sudije.

74. - Nove promjene u češkom timu. U igri su Krmenčik i Sevčik, a susret su završili Šik i Jankto.

Vlašić: Loše šutirao iz odlične prilike. AFP

73. - Sjajna prilika za Hrvatsku! Vlašić je bio u prilici, ali iz povoljne pozicije šalje loptu visoko iznad gola.

70. - Do kraja utakmice 20 minuta. Opao je tempo nakon odličnog početka drugog dijela Hrvatske.

64. - Dvostruka promjena u Češkoj, Hlozek i Kral su u igri umjesto Masopusta i Holesa.

62. - Treća izmjena selektora Hrvatske. Kramarić je ustupio svoje mjesto Nikoli Vlašiću.

61. - Niska lopta Daride, Souček je na kraju izvukao maksimum iz ove situacije. Korner za Češku.

Souček u duelu sa Kramarićem i Gvardiolom. AFP

57. - Sada je Jankto pokušao, ali njegov udarac je blokiran.

52. - Souček je zaprijetio, ali lopta ide pokraj Livakovićevog gola.

50. - Odlično otvaranje drugog poluvremena "Vatrenih" je poremetilo Čehe koji su nervozni. Sada je Masopust napravio prekršaj i zaradio javnu opomenu.

47. - GOOOOOL! Sjajan dribling Perišića, slomio je Cufala i onda desnom nogom matirao Vaclika. Hrvatska poravnala na startu drugog dijela.

46. - Počelo je drugo poluvrijeme.

46. - Dalić je napravio dvije promjene na poluvremenu. Rebić i Brekalo su ostali u svlačionici, a u igri su Petković i Ivanušec.

Šik: Postigao jedini gol u prvom poluvremenu. AFP

45+3. - Kraj prvog poluvremena.

45+2. - Kovačić je srušio Šika, imat će Česi slobodan udarac iz dobre pozicije. Šik je na kraju šutirao, ali daleko od gola.

45. - Tri minute sudijske nadoknade.

44. - Probudila se Hrvatska nakon primljenog gola. Sada je zaprijetio Kramarić, ali njegov udarac bez većih problema brani Vaclik.

39. - Sada šansa na drugoj strani! "Vatreni" su izigrali odbranu Češke, ali Rebić loše šutira.

36. - GOOOOL! Šik pogađa, vodi Češka! Poslao je loptu u jednu, a Livakovića u drugu stranu. Ovo mu je treći gol na ovom prvenstvu.

35. - Penal za Češku i žuti karton za Lovrena!

Šik: Ljekarski tim jedva zaustavio krvarenje. AFP

33. - Prekid susreta da se ukaže pomoć Šiku koji je dobio lakat u glavu nakon kornera. Gleda se VAR.

30. - Period mirnije igre, lopta je nešto više u nogama reprezentacije Češke (54-46).

22. - Riskantna povratna lopta prema Vacliku, koji se uspio izvući iz nezgodne situacije. Sredina prvog dijela je iza nas.

18. - Dobru priliku su propustili Česi nakon što se u završnici dobrog napada spetljao Šik.

Modrić u posjedu lopte. AFP

12. - Opasan centaršut Cufala sa desne strane, lopta je od hrvatske odbrane stigla do Jankta koji loše šutira.

10. - Imali su "Vatreni" slobodan udarac u odličnoj poziciji, ali Lovren je šutirao preko gola.

6. - Odličan početak susreta. Sada Hrvatska ima korner, ali Vaclik gospodari svojim šesnaestercom.

4. - Souček je pokušao nakon kornera. Česi odlično otvorili utakmicu. Pobjedom bi obezbijedili plasman u osminu finala.

3. - Prva prijetnja po gol Hrvatske. Cufal je šutirao, ali je vida izblokirao njegov pokušaj. U nastavku akcije Češka dolazi do kornera.

1. - Počela je utakmica, sa centra su krenuli fudbaleri Češke.

Pogled na tribine stadiona u Glazgovu - Avaz

Hrvatska će prve bodove na 16. izdanju Evropskog prvenstva tražiti protiv Češke. Utakmica se igra na Hampden Parku u Glazgovu sa početkom od 18:00 sati. Pravdu će dijeliti španski sudija Karlos Del Sero Grande (Carlos Del Cerro).

Selektori obje ekipe, Zlatko Dalić na jednoj i Jaroslav Silhavi na drugoj strani, odabrali su početne sastave:

HRVATSKA (4-5-1): Livaković, Vrsaljko, Vida, Lovren, Gvardiol, Modrić, Kovačić, Brekalo, Kramarić, Perišić i Rebić

ČEŠKA (4-5-1): Vaclik, Cufal (Coufal), Čelustka, Kalas, Boril, Holeš, Darida, Souček, Masopust, Jankto i Šik (Schick).

Avaz i SofaScore jedini u BiH pokreću „Pick'em“ igru pogađanja rezultata na EURU, a započeti igru i vidjeti pravila možete ovdje.