Odigrane posljednje utakmice grupe B

Brazil: U grupi ostvarene tri pobjede i jedan remi. TWITTER

E. Ćosić

28.6.2021

Brazil je izgubio prve bodove na južnoameričkom prvenstvu nakon što su "Karioke" odigrale 1:1 sa Ekvadorom. Nije to ugrozilo prolaz, ni prvo mjesto Brazilaca, a zajedno sa njima i Kolumbijom u narednu rundu iz grupe B će Ekvador i Peru koji je pobijedio Venecuelu sa 1:0.

"Selesao" juri jubilarnu 10. titulu Kopa Amerike, a protiv Ekvadora su kalkulisali u posljednjem kolu. Mislima su bili već u četvrtfinalu, pa je Tite prilično izmiješao sastav svog tima. Brazilci su poveli u 37. minuti golom Edera Militaa nakon asistencije Evertona (Ewerton). Ekvador je do boda protiv domaćina 47. izdanja južnoameričkog prvnestva došao preko Mene koji je pogodio u 53. minuti nakon asistencije Enera Valencije.

U drugoj utakmici Peru je pobijedio Venecuelu sa 1:0, a jedini pogodak na utakmici bio je djelo Andrea Karilja (Carillo) u 48. minuti susreta.