Brazilci prvi finalisti, čekaju boljeg iz duela Argentine i Kolumbije

Brazil će se u subotu boriti za jubilarnu, desetu titulu na Kopa Americi

Selesao u finalu možda zaigra protiv najljućeg rivala. Agencije

M. K.

6.7.2021

Fudbaleri Brazila plasirali su se u finale Kopa Amerika nakon pobjede nad Perom 1:0.

Strijelac odlučujućeg gola bio je Lukas Paketa (Lucas Paqueta) u 35. minuti nakon dodavanja Nejmara (Neymar) koji je u jednoj brazilskoj brzoj kontri primio loptu na lijevoj strani, ušao u šesnaesterac, prevario dvojicu protivničkih igrača i mirno i neometan dodao do Pakete.

Inače, Brazil je dominirao u ovom meču 90 minuta, pogotovo u prvo dijelu kad je i naplaćena odlična igra. Kod dosta žilavih Perunaca treba izdvojiti šansu Đanluke Lapadule (Gianluca Lapadula) iz drugog poluvremena kada je izašao sam prd golmana Brazila Edersona ali mu je ovaj odbranio.

Brazil će se u subotu boriti za jubilarnu, desetu titulu na Kopa Americi, a protivnik će biti bolji iz okršaja Argentine i Kolumbije, koji je na programu u srijedi u 3 ujutru po našem vremenu.