Odlična utakmica na Grbavici: Velež se oporavio nakon početnog šoka

Susret 1. pretkola kvalifikacija novog UEFA-inog takmičenja

Poluvrijeme na Grbavici. FK Velež

8.7.2021

Velež se na evropsku scenu vratio nakon 33 godine čekanja, a nakon prvog poluvremena na Grbavici je rezultat 1:1.

"Rođeni" nisu najbolje ušli u meč 1. pretkola kvalifikacija za Konferencijsku ligu. Nakon uvodne inicijative Veleža, u 9. minuti hladan tuš kada je Ben Doerti (Doherty) kaznio lošu reakciju Slaviše Bogdanovića i doveo Kolerain u vodstvo.

Nakon toga je uslijedila inicijativa Veleža. Nemanja Anđušić je u 13. minuti imao dobru priliku, ali je poslao loptu preko gola. Prijetili su potom i Dženan Zajmović, Samir Radovac, Brandao, ali "Rođeni" nisu mogli do gola. Sve do penala. Nakon što je Mehmed Ćosić šutirao, defanzivac Koleraina je rukom izblokirao šut.

Sudija je pokazao na bijelu tačku, a siguran egzekutor najstrožije kazne u 36. minuti bio je Brandao.