KOPA AMERIKA

Di Marija donio Mesiju prvi trofej u dresu reprezentacije

Argentina je u finalu Kopa Amerike bila bolja od ljutog rivala Brazila rezultatom 1:0 na Marakani

Argentinci na krovu Južne Amerike. AFP

M. K.

11.7.2021

Argentina je šampion Južne Amerike nakon što je u  najvećem derbiju reprezentativnog fudbala na planeti bila bolja u finalu Kopa Amerike od Brazila rezultatom 1:0.

Na čuvenoj Marakani Gaučosi su slavili golom Anhela Di Marije (Angel) u 21. minuti nakon asistencije Rodriga De Paula i loše reakcije brazilske odbrane, a odmah treba napomenuti da je ovom pobjedom i veliki Lionel Mesi (Messi) konačno osvojio veliki trofej sa nacionalnim timom.

U nastavku su se Argentinci povukli i čekali šansu iz kontranapada, dok je Brazil predvođen Nejmarom (Neymar) sve sile usmjerio ka golu najvećeg rivala, međutim rezultat se nije mijenjao, pa je moglo početi slavlje Argentinaca.