Tuzla City igra protiv Sarajeva: Spremniji nego ikad

U posljednjoj provjeri izabranici Husrefa Musemića su poraženi od zagrebačke Lokomotive sa 2:1

Sa utakmice Lokomotiva Zagreb - Tuzla City 2:1. Tuzla City

Piše: G. Šumar

12.7.2021

Fudbaleri Tuzla Cityja uspješno su apsorvirali desetodnevni pripreme u Sloveniji. U posljednjoj provjeri izabranici Husrefa Musemića su poraženi od zagrebačke Lokomotive sa 2:1.

U tom susretu Musemić se odlučio za sljedeću postavu: Fejzić – Nukić, Čeliković, Šukilović, Mehidić – Gavrić, Džafić – Mešinović, Mehanović, Mišić – Krpić.

Plavi su u prvih pola sata stvorili dvije prilike, što je rezultiralo vodstvom u 29. minuti pogotkom Mešinovića.

Ipak, sedam minuta kasnije domaći poravnavaju preko Marića, što je bio i rezultat prvog dijela.

Početkom drugog poluvremena Zagrepčani povećavaju vodstvo na 2:1, a strijelac je ponovio bio Marić.

Do kraja utakmice Plavi su mogli i do poravnanja, ali priliku Davida Ibrahimkadića zaustavila je stativa. U drugom dijelu - osim njega, priliku su dobili još Đerić, Ubiparip, Guiti, Hasanbegović i Duraković.

Danas su izabranici Husrefa Musemića, nakon slobodnog dana, nastavili uigravanje za 1.kolo i otvaranje sezone na Koševu protiv Sarajeva.