Prelijepa crvena noć: Velež nakon preokreta pobijedio veliki AEK

"Rođeni" slavili uz veliku podršku svojih navijača

Slavlje fudbalera i navijača. ANADOLIJA

Piše: E. Ćosić

22.7.2021

Velika pobjeda Veleža u okviru 2. pretkola Konferencijske lige protiv velikog AEK-a 2:1. „Rođeni“ su nošeni sjajnom podrškom svojih navijača sa tribina Grbavice stigli do preokreta i velike pobjede nad grčkim predstavnikom.

Nije najbolje počelo za Velež, pošto su se Grci radovali u 12. minuti. Nakon dobre akcije gostiju pogodio je Karim Ansarifard nakon dodavanja Kristosa Albanisa (Christos). Samo tri minute kasnije Velež se vraća u igru, a za euforiju oduševljenja sjajnim golom pobrinuo se Omar Pršeš.

„Rođeni“ su imali još nekoliko prilika, ponovo je jednim udarcem zaprijetio Pršeš, ali istakao se Panagiotis Tsintotas. I onda u 53. minuti Mehmed Ćosić dodaje loptu u prostor, a tamo je Dženan Zajmović koji je šalje u mrežu za veliki preokret Veleža.

Do kraja se nije mijenjao rezultat, a nakon posljednjeg sudijskog zvižduka uslijedilo je veliko slavlje igrača i navijača Veleža. Kako je to izgledalo pogledajte to na našem videu.

93. - Kraj utakmice!

92. - Velika šansa za AEK nakon konfuzije u odbrani Veleža, ali brani Bogdanović. Ostaje 2:1.

90. - Tri minute sudijske nadoknade.

89. - Sami finiš susreta, Velež vodi sa 2:1 protiv velikog AEK-a.

86. - Dudić poseže i za posljednje dvije izmjene. Dejanović i Radović ulaze u igru umjesto Ćosića i Brandaa.

85. - Mehmed Ćosić nije želio riskirati ništa. Žuti karton za fudbalera Veleža.

83. - Gosti iz Atine ne mogu kreirati neki opasniji napad.

80. - Žuti karton dobio je Dario Fereira.

Ovčina u borbi za loptu. ANADOLIJA

79. - Milojević je izveo četvrtu izmjenu. Le Talek je na terenu umjesto Šakova.

77. - Sjajna prilika za Velež! Georgijević je dobro skočio nakon centaršuta Brandaa i sjajno šutirao, ali krajnjim naporom brani to golman AEK-a Tsintotas.

73. - Osmić je zamijenio umornog Pršeša.

69. - Mijenjao je i Milojević. Arauho je u igri umjesto Ansarifarda.

68. - Dvostruka promjena u Veležu. Vehabović i Georgijević su u igri umjesto Anđušića i Zajmovića.

64. - Sjajan prodor Mehmeda Ćosića je prekinut prekršajem. Žuti karton dobio je Jevhen Šakov.

59. - Milojević je primoran mijenjati. U igri su Mitaj i Tanković, a susret je završen za Lopesa i Albanisa.

Fotografija sa Grbavice. ANADOLIJA

58. - Mantalos je prvi javno opomenuti fudbaler na drugoj strani.

56. - Dino Hasanović je dobio žuti karton. Ovo je druga javna opomena za fudbalere Veleža, prvu je dobio Ovčina.

52. - GOOOOOOOOOOOOOOL! Dženan Zajmović pogađa za preokret Veleža i erupciju oduševljenja na Grbavici. Mehmed Ćosić je dodao loptu u prostor, a napadač "Rođenih" sjajno pogađa.

47. - Gosti prvi prijete u nastavku. Pokušaj glavom Mantalosa ide daleko od gola.

46. - Počelo je drugo poluvrijeme.

45. - Kraj prvog poluvremena.

40. - Žuti karton za Veležovog kapitena na večerašnjoj utakmici.

35. - Korner za Velež. Ćosićev šut je od bloka završio iznad gola AEK-a. Isić je zaprijetio nakon kornera, ali lopta ide daleko preko gola.

31. - Sjajan pokušaj Pršeša! Dobio je loptu sa desne strane i šutirao sa nekih 20ak metara, ali dobro brani golman gostiju.

30. - Hrabri Velež odlično stoji na terenu protiv AEK-a. Sada izabranici Feđe Dudića pokušavaju kreirati napad.

24. - Sada je Ćosić dobro centrirao sa desne strane, ali Zajmović nije dobro zahvatio tu loptu.

Scena sa Grbavice. ANADOLIJA

21. - Trenutak neopreznosti, kapiten Veleža na večerašnjoj utakmici Ovčina izbacuje loptu u korner.

17. - Ovčina je sada oduzeo loptu i sjajno povukao kontra napad, na kraju Brandao šutira pored lijeve stative AEK-ovog gola.

14. - GOOOOOOOOOOOOOL! Kakva golčina Omara Pršeša! Velež ekspresno stigao do poravnanja! Ovčina je dodao loptu, a Pršeš iz prve šutirao i poslao loptu u same rašlje gola.

12. - GOL! AEK vodi golom Ansarifarda. Sjajno je svog napadača uposlio Albanis.

8. - Borba je za svaku loptu, fudbaleri Veleža su motivisani sjajnom podrškom sa tribina.

6. - Fudbaleri AEK-a su konačno došli do nešto dužeg posjeda, zaprijetili su na gol Veleža, ali siguran je Bogdanović.

1. - Počela je utakmica, prvi sa centra kreću fudbaleri Veleža.

0. - Igrači obje ekipe izlaze na travnjak Grbavice.

Dobro došli na tekstualni prenos utakmice 2. pretkola Konferencijske lige između Veleža i AEK-a koja se igra na stadionu Grbavica. Poznati su i početni sastavi.

Velež: Bogdanović, Ovčina, Zeljković, Isić, Ferreyra, Hasanović, Pršeš, Ćosić, Anđušić, Brandao i Zajmović.

AEK: Tsintotas, Bakakis, Svarnas, Tzavellas, Lopes, Shakhov, Szymanski. Mantalos, Garcia, Albanis, Anarifard.

Na klupi za rezerve kod Veleža ostali su: Kačavenda, Radović, Osmić, Alagić, Vehabović, Dejanović, Radovac, Cvijanović, Georgijević i Zubanović. Svoju priliku sa klupe kod grčkog predstavnika čekat će Anel Šabanadžović i Ognjen Vranješ.

Utakmica počinje od 20:30, a na centru će se naći belgijski sudija Natan Verbumen (Nathan Verboomen), a pomoćnici su mu Matijas Hilaert (Mathias Hillaert) i Ruben Vins (Wyns). Četvrti sudija je Jan Boterberg.