Deklasirani Milsami dobio čak tri crvena kartona u samo deset minuta

Moldavski tim izgubio 4:0 u okviru 2. pretkola Konferencijske lige

Elfsborg na pragu 3. pretkola. TWITTER

E. Ćosić

22.7.2021

Milsami je u okviru 2. pretkola Konferencijske lige pretrpio težak poraz kod Elfsborga, bilo je 4:0 za švedski tim. Moldavski tim, koji je u prošloj rundi eliminisao Sarajevo, utakmicu je završio sa čak tri igrača manje.

Moldavci su već u 2. minuti morali vaditi loptu iz mreže, jer je pogodio Leo Vaisanen. Elfsborg do drugog gola dolazi preko Jepea Okelsa (Jepp Okkels) u 25. minuti. Milsami kako je započeo, tako je i završio prvo poluvrijeme - primljenim pogotkom. Za 3:0 pobrinuo se Per Frik (Frick).

U nastavku serija crvenih kartona Milsamija. Prvo je Vitus Amogui dobio drugi žuti karton i u 65. minuti morao napustiti teren, a onda je Vadim Đinari (Djinari) dobio direktan crveni osam minuta poslije. Nisu prošle ni dvije minute, a sudija je ponovo posegnuo za crvenim kartonom, a dobio ga je Vadim Bologan.

Elfsborg je u 76. minuti imao penal, ali nije uspio doći do četvrtog gola sve do 82. minute kada je pogodio Frederik Holst.