Zvezda pregazila Kazahstance, Seltik se oprostio od takmičenja

Nakon prvih 45 minuta Zvezda je već imala vodstvo 3:0 protiv Kairata

Kairat se "raspao" već nakon prvih 45 minuta u Beogradu. Mondo.rs

Piše: M. K.

28.7.2021

Prvak Srbije, Crvena zvezda, večeras je ugostila kazahstanski Kairat Almati u okviru uzvratnih utakmica 2. pretkola Lige prvaka.

Nakon poraza 2:1 u prvom meču, Beograđani su večeras pregazili goste iz Kazahstana rezultatom 5:0, a igra Kairata raspala se već nakon prvih 45 minuta.

Pogađali su Aleksanadar Katai dva puta (9. i 42. minuta), Luis Dioni (Diony) (21), Mirko Ivanić (49) i Filipo Falko (Filippo Falco) u 56. minuti utakmice.

Naredni protivnik u 3. pretkolu prvaku Srbije bit će moldavski Šerif iz Tiraspola, koji je večeras u revanšu s 3:1 savladao Alaškert iz Armenije (prva 4:1 za Šerif) i izborio plasman dalje.

Veliko iznenađenje je eliminacija Seltika koji je nakon 120 minuta izgubio u gostima od Mitlanda s 2:1 (prva 1:1).

Rumunski prvak koji je ranije eliminisao Borac, Kluž, za koji igraju bh. internacionalci Daniel Graovac i Mateo Sušić, rutinski je savladao Linkoln s Gibraltara rezultatom 2:0 (prva 2:1 Kluž).