ODIGRANO ČETVRTFINALE

Mertel tragičarka u Nizozemskoj, dva puta presudili penali

Kanađanke su nakon 0:0 u 120 minuta dvoboja i boljeg raspucavanja penala izbacile jedne od favoritkinja Brazilke

Šveđanke slave plasman u polufinale. AFP

M. K.

30.7.2021

Poznati su svi sudionici polufinala ženskog fudbalskog turnira na Olimpijskim igrama.

Švedska će igrati protiv Australije, a aktuelne svjetske prvakinje Amerikanke protiv Kanade.

Kanađanke su u prvoj utakmici dana nakon 0:0 u 120 minuta dvoboja i boljeg raspucavanja penala izbacile jedne od favoritkinja Brazilke.

Derbi četvrtfinala odigrali su Australija i Velika Britanija, a slavile su Australke i to nakon produžetaka rezultatom 4:3.

Šveđanke su bile bolje od Japanki rezultatom 3:1, a uzbudljivo je bilo u duelu Nizozemske i SAD-a.

Bilo je 2:2 u finišu meča, a onda je Like Mertens (Lieke Martens) promašila penal za Nizozemke. U produžecima nije bilo golova, a na penale je bolja bio selekcija SAD-a i slavila s 4:2 u penal seriji.