Utakmica 1. kola mađarskog prvenstva

Mešanović: Velika pobjeda. ARHIV

E. Ćosić

31.7.2021

Doskorašnji napadač Sarajeva Jasmin Mešanović sa Kisvardom je ostvario veliku pobjedu na gostovanju kod Ferencvaroša u okviru 1. kola mađarskog prvenstva. Bilo je 2:1, a Mešanović je upisao asistenciju za 81 minutu provedenu na terenu.

Na drugoj strani, Stjepan Lončar priliku za igru dobio je u 62. minuti, dok je Adnan Kovačević presjedio na klupi za rezervne igrače. Eldar Ćivić nije bio u rosteru zbog povrede.

Nakon prvog dijela koji je završen bez golova, uslijedilo je drugo poluvrijeme na kojem su viđena tri pogotka. Prvo je Brazilac Mateus (Matheus) pogodio na asistenciju Mešanovića u 46. minuti, da bi Jaroslav Navratil u 65. udvostručio prednost svog tima.

Utješni gol za Ferencvaroš stigao je sa bijele tačke, kada je pogodio Rajan Mai (Ryan Mmaee).