Šok za Beograđane: Šerif pobijedio Zvezdu i spriječio eventualni susret sa Dinamom

Šerif čeka boljeg iz duela Dinamo Zagreba i Legije

Moldavski tim na svom stadionu trijumfovao sa 1:0. Nova.rs

Piše: E. Ćosić

10.8.2021

Mnogo uzbuđenja viđeno je na prve dvije uzvratne utakmice 3. pretkola Lige prvaka. Šerif Tiraspol je na svom stadionu pobijedio Crvenu zvezdu sa 1:0, te sa ukupnih 2:1 izborio plasman u plej-of.

Moldavski predstavnik se tako ispriječio potencijalnom okršaju Crvene zvezde i Dinama, koji za plasman u plej-of tek treba igrati revanš susret sa Legijom (1:1). Jedini gol viđen je u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena Danilo Arboleda.

Pored Šerifa, plasman u posljednju rundu kvalifikacija izborio je i Ferencvaroš naših Eldara Ćivića, Adnana Kovačevića i Stjepana Lončara.

Uprkos porazu u Pragu od 1:0, mađarski tim ide dalje zahvaljujući pobjedi iz prvog meča (2:0). Naš Eldar Ćivić je u 84. minuti zaradio drugi žuti karton, odnosno isključenje. Prvi je dobio svega pet minuta ranije, a u meču je požutio i Kovačević, dok je Lončar utakmicu odgledao sa klupe za rezervne igrače.