Težak poraz Veleža za kraj evropske avanture

"Rođeni" su bili ponos države ovog ljeta

Piše: E. Ćosić

12.8.2021

Foto-galerija sa večerašnje utakmice - Avaz

Fudbaleri Veleža okončali su svoju evropsku bajku. "Rođeni" su večeras na Grbavici poraženi od Elfsborga sa 4:1, pa je tako švedski tim sa ukupnih 5:2 izborio plasman u plej-of gdje ih čeka slavni Fejnord.

Košmarno otvaranje utakmice za Velež. Štoper "Rođenih" Tarik Isić napravio je kardinalnu grešku. Poklonio je loptu Peru Friku (Frick) koji pogađa za vodstvo svog tima već u 3. minuti. Nakon početnog šoka, Velež je napravio nekoliko akcija, ali onda novi šok. Jepe Okels (Jeppe Okkels) je udvostručio prednost svog tima preciznim pogotkom.

"Rođeni" nisu najbolje ušli ni u 2. poluvrijeme, pošto je Slaviša Bogdanović ponovo kapitulirao, a strijelac je nakon nove greške Isića bio Okels. Četiri minute kasnije Isić pravi penal koji brani Bogdanović, ali na odbitak natrčava Frik i to je 0:4.

Utješni gol za Velež u 81. minuti pogodio je rezervista Dejan Georgijević koji je u samom finišu zaradio crveni karton.

TOK UTAKMICE

90. - Kraj utakmice!

90. - Četiri minute sudijske nadoknade.

90. - Crveni karton Georgijeviću zbog udaranja igrača Elfsborga.

81. - GOOOOOOL! Dejan Georgijević je pogodio, napokon je kapitulirao golman Elfsborga Tim Roning.

77. - Bogdanović dobro brani. Ostaje 4:0 za Elfsborg.

75. - Fudbaleri Veleža pokušavaju postići utješni gol, ali nema pravih šansi pred golom gostiju iz Švedske.

Trenutak nakon što je Cvijanović dobio udarac u glavu. M. Haskić

65. - Žestok udarac dobio je Obren Cvijanović. U skoku ga je udario defanzivac Elfsborga, ali čini se da će sve biti uredu sa napadačem Veleža.

58. - Četiri promjene pravi Feđa Dudić. Na terenu su Cvijanović, Zvonić, Georgijević i Vehabović, a van igre su Brandao, Isić, Ćosić i Anđušić.

52. - GOL! Nije Velež imao sreće. Bogdanović je odbranio penal Romeru, ali je onda na odbitak natrčao Frik i pogodio za 4:0.

51. - Penal za Elfsborg! Skrivio ga je Isić.

48. - GOL! Elfsborg vodi 3:0 nakon nove greške Tarika Isića. Ponovo je strijelac Okels.

46. - Počelo je drugo poluvrijeme.

46. - Pršeš je zamijenio Hasanovića.

Ovčina u borbi za loptu. M. Haskić

45. - Kraj prvog poluvremena!

45. - Minut sudijske nadoknade u prvom dijelu.

42. - I opet! Radovac je odlično uposlio Zajmovića, a šut napadača Veleža ide tik iznad prečke!

40. - Sjajan pokušaj Slaviše Radovića! Bočni igrač Veleža je šutirao sa distance, a krajnjim naporom golman Elfsborga loptu odbija u korner.

36. - Žuti karton za Mehmeda Ćosića, prvi fudbaler Veleža upisan u javnu bilježnicu sudije Glova.

35. - Žestok duel sada Ćosića i Mauda. Prekid da se igračima ukaže pomoć.

27. - Ovčina sada šutira sa ruba šesnaesterca, ali nema gola.

26. - Najbolja šansa za Velež! Ovčina je sjajno prošao po desnoj strani, uposlio Zajmovića, ali izblokiran je napadač "Rođenih". Bit će korner.

25. - Gojani je sada šutirao sa distance, ali lopta ide preko gola Slaviše Bogdanovića.

Elfsborg uduplao prednost. M. Haskić

16. - GOL! Okels je sjajno ušao sa lijeve strane, namjestio se na desnu nogu i sjajno pogodio.

14. - Sjajan potez Ovčine, na kraju prekršaj za "Rođene" sa ruba šesnaesterca.

13. - Serija dobrih poteza Anđušića, na kraju korner za Velež.

9. - Dobar napad Veleža! Anđušić je na kraju iz okreta šutirao, ali brani golman Elfsborga.

6. - Prekršaj na Anđušiću, prilika da Velež iz prekida zaprijeti.

3. - GOL! Greška Isića i gol Frika

1. - Počela je utakmica, prvi s centra kreću nogometaši Elfsborga.

0. - Navijači Veleža imaju veliku podršku sa tribina stadiona Grbavica.

Na stadionu Grbavica u Sarajevu večeras se igra uzvratna utakmica 3. pretkola UEFA-ine Konferencijske lige između Veleža i švedskog Elfsborga. Podsjećamo, prvi susret završen je rezultatom 1:1.

Sastavi:

Velež meč počinje u sastavu: Bogdanović, Ovčina, Isić, Zeljković, Radović, Hasanović, Radovac, Ćosić, Anđušić, Brandao i Zajmović.

Za Elfsborg od prve minute igraju: Ronning, Strand, Jarjue, Vaisanen, Larsson, Gojani, Holst, Romer, Okkels, Frick i Alm.