Petarda na otvaranju sezone u Engleskoj: "Crveni đavoli" potopili Lids

Tri gola Fernandeša, četiri asistencije Pogbe

Junajted deklasirao Lids. AFP

14.8.2021

Mančester junajted je na otvaranju nove sezone u engleskoj Premijer ligi na Old Trafordu ugostio Lids i deklasirao ga s 5:1.

Do vodstva je došao u 30. minuti, kada je Bruno Fernandeš (Fernandes) postigao svoj prvi gol nakon sjajnog proigravanja Pola Pogbe (Paul).

To je bio i rezultat prvog poluvremena, a već na startu drugog gosti su preko Luka Ejlinga (Luke Ayling) poravnali rezultat.

Taj gol kao da je razljutio "Crvene đavole", koji su u nastavku susreta potpuno razbili goste.

Mejson Grinvud (Mason Greenwood) je u 52. donio novu prednost Junajtedu, a samo dvije minute kasnije Fernandeš je svojim drugim golom povisio na 3:1.

U oba navrata asistirao je danas sjajni Pogba.

Fernandeš je kompletirao het-trik u 60. minuti, a konačan rezultat u 68. minuti postavio je Fred, dok je svoju četvrtu asistenciju upisao Pogba.