"Redsi" trijumfalno otvorili sezonu

Salah: Sjajan meč Egipćanina. TWITTER

Piše: E. Ćosić

14.8.2021

Fudbaleri Liverpula trijumfalno su započeli novu sezonu, pošto su u 1. kolu kao gosti savladali Norvič sa 3:0. "Redsi" su odličnu priliku pogotkom krunisali u 26. minuti kada je Diogo Žota (Jota) pogodio za vodstvo.

Asistent za gol Portugalca bio je Mohamed Salah. Isti fudbaler je asistirao za gol Robertu Firminu u 65. minuti, a onda je devet minuta kasnije i sam pogodio mrežu Tima Krula.

Salah je ušao u historiju, pošto je postao prvi igrač u historiji najjače lige koji je postigao gol u prvom kolu pet godina zaredom.

Sigurno da je navijače Liverpula, pored pobjede i dobre partije njihovih ljubimaca, obradovao i nastup Virdžila Van Dajka (Virgil Van Dijk), prvi još od oktobra prošle godine kada se povrijedio nakon sudara sa Džordanom Pikfordom (Jordan Pickford).