Haland oduševio javnost potezom nakon utakmice njemačkog Superkupa

Norvežanin se pobrinuo za nezaboravnu uspomenu malenog navijača

Haland: Preskočio tri reda tribina da bi došao do dječaka. TWITTER

18.8.2021

Norveško čudo od fudbalera i sjajni napadač Borusije Dortmund Erling Braut Haland (Haaland) oduševio je javnost svojim potezom nakon utakmice Superkupa, koju su on i njegovi saigrači izgubili od Bajerna sa 3:1.

Iako je bio utučen zbog poraza, to Norvežanina nije spriječilo da jednom malenom navijaču ispuni želju. Dječak je tokom kompletnog meča na tribinama držao transparent na kojem je pisalo da želi Halandov dres.

Haland je primijetio transparent, a onda nakon utakmice je otišao do dječaka. Norvežanin je skinuo dres, preskočio tri reda tribina i onda malenom navijaču Borusije Dortmund uručio dres.

Inače, Bajern je bio bolji od "Milionera" na krilima golova Roberta Levandovskog (Lewandowski) u 41. i 74. minuti susreta. U 49. minuti je pogodio i Tomas Miler (Thomas Muller), dok je jedini gol za Borusiju postigao Marko Rojs (Marco Reus) u 64. minuti.