FENOMENALAN POGODAK

Zidan se ukazao u Čempionšipu: Fudbaler Vest Broma podsjetio na legendarni gol Francuza

Aleks Movet već na startu meča postigao gol koji je podsjetio na onaj Zidanov iz finala Lige prvaka 2002. godine

Movet kao Zidan. TWITTER

E. Ćosić

22.8.2021

Vest Bromvič Albion došao je do bitne pobjede na gostovanju kod Blekburna u okviru 4. kola engleskog Čempionšipa. Na kraju je bilo 2:1.

Već u prvom poluvremenu Vest Brom je postigao dva pogotka. Prvo je Aleks Movet (Alex Mowatt) pogodio, a onda je Met Filips (Matt Phillips) udvostručio prednost svog tima. Na kraju je Ben Brereton samo ublažio poraz svog tima.

Pobjedu Vest Broma uljepšao je fenomenalan gol Aleksa Moveta, koji je pao nakon manje od minut igre. Veznjak je dočekao loptu na rubu šesnaesterca, a onda je sjajnim volej udarcem poslao u same rašlje Blekburnovog gola.

Majstorija Moveta je podsjetila na pogodak koji je legendarni Zinedin Zidan (Zinedine Zidane) postigao u finalu Lige prvaka 2002. godine protiv Bajera iz Leverkuzena, kada je Real slavio sa 2:1 za deveti naslov prvaka Evrope.