KONFERENCIJSKA LIGA

Historijski uspjeh malog kluba s Gibraltara

Lijam Voker je u 32. minutu izjednačio iz penala i sa tim rezultatom ušlo se u produžetke gdje su domaći još dva puta zatresli mrežu gostiju za plasman u grupnu fazu

Linkoln napravio senzaciju. Twitter

M. K.

26.8.2021

Fudbaleri Linkoln Red Impsa ispisali su historiju i bit će prvi predstavnici Gibraltara u grupnoj fazi nekog od UEFA klupskih takmičenja.

Pomenuta ekipa je poslije produžetaka savladala Rigu 3:1 i nakon neriješenog ishoda u prvom duelu (1:1) obezbjedila mjesto u grupnoj fazi Konferencijske lige, prenio je Sportklub.

Gosti su poveli u 19. minuti pogotkom Jurija Vakulka (Yuri) i u tom trenutku malo ko je vjerovao da su amateri iz Gibraltara sposobni da naprave veliki preokret.

Ipak, Lijam Voker (Liam Walker) je u 32. minutu izjednačio iz penala i sa tim rezultatom ušlo se u produžetke.

Tamo je Linkoln još dva puta zabio gol, prvo je Roj Čipolina (Roy Chipolina) pogodio za 2:1, da bi Kian Ronan potvrdio historijski trijumf.