Kristijano Ronaldo je protiv Irske postavio dva rekorda

Postao najbolji strijelac i igrač sa najviše nastupa u reprezentativnom fudbalu

Ronaldo: Od junaka do tragičara. AFP

1.9.2021

Sjajni Kristijano Ronaldo (Cristiano) večeras je postavio dva nova rekorda. Naime, Portugalac je u meču njegovog državnog tima i Irske (2:1) prvo promašio penal, a onda postigao dva pogotka.

Tako je on postao svjetski rekorder po broju golova za reprezentaciju (111), a ovo mu je bio i jubilarni 180. meč u državnom timu Portugala (180). Isti broj nastupa za reprezentaciju ima i Serhio Ramos (Sergio).

Ronaldo je u 15. minuti promašio jedanaesterac, Irska je vodila i činilo se da će Portugal izgubiti, a da će kapiten biti tragičar. Međutim, onda je Ronaldo u 90. i 90+6. minuti postigao golove i tako donio novu pobjedu svom timu, a sebi novi rekord.

Iza njega je ostao legendarni Iranac ali Dei koji je ostao na 109 postignutih golova.