Potez o kojem će se pričati. Printscreen

A. Ka.

1.9.2021

Glavna zvijezda Portugala u meču protiv Republike Irske napravio je novi potez o kojem će se pričati.

Nije dobro krenulo reprezentaciji Portugala u septembarskom ciklusu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. U meču protiv Republike Irske na domaćem terenu su poslije prvih 45 minuta imali zaostatak 1:0, Kristijano (Cristiano) Ronaldo je prethodno propustio šansu iz penala, a da sve bude gore - udario je i protivničkog igrača!

Sve više toga dopušta sebi slavni Portugalac u ovim kvalifikacijama. Nakon famoznog bacanja kapitenske trake u Beogradu u finišu meča protiv Srbije, sada je otišao korak dalje.

As Mančester Junajteda je bio spreman da poslije 15 minuta igre izvede penal koji je sviran u korist Portugala, ali mu je igrač Irske O'Šej prišao i nešto prigovarao.

O'Šej je i malo pomjerio loptu, a Ronaldo mu je uzvratio udarcem. I za taj potez nije dobio ni žuti karton, a kamoli nešto više.

Odmah nakon toga, Ronaldo nije uspio da realizuje penal, jer mu je Bazunu odbranio udarac, da bi poslije toga Irci poveli preko Džona Igana.

Da ironija bude veća Ronaldo je u finišu sa dva pogotka glavom donio pobjedu Portugalu.

Čovjek koji nije ni trebao da bude na terenu.