Matej Šakota iz penala postigao jedini gol za našu selekciju

Detalj s utakmice. N/FS BiH

A. V.

6.9.2021

U-19 reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je jučer u prijateljskom meču u Etno selu Stanišići od odgovarajuće selekcije Rumunije sa 1:5.

Nakon prvih 45 minuta gosti su imali prednost od 0:1, a gol je postigao Gergeli Botond (Gergely) u 42. minuti.

U drugom poluvremenu dosta efikasnija igra Rumunije. Hofman Albert je u 59. udvostručio prednost gostiju, a Matej Šakota u 63. minuti iz penala postigao je jedini gol za Bosnu i Hercegovinu.

Do kraja utakmice za rumunsku U-19 selekciju su pogađali Stefan Bodisteanu u 68., Andreas Čiritoiu (Chiritoiu) u 77., te Lazar Bogdan u 80. minuti.

Za bh. tim su u ovom meču nastupili: Muhamed Šahinović, Muhamed Buljubašić, Tarik Kapetanović (46. Haris Zahirović), Tarik Muharemović (76. Muharem Trako), Mustafa Šukilović, Petar Sučić (46. Tarik Ramić), Boro Erić (46. Vukašin Daničić), Anes Krdžalić, Dino Okanović (53. Franko Sabljić), Luka Božičković (46. Viktor Grbić), Matej Šakota (76. Mihajlo Jovašević).

Ove selekcije će 7. septembra u 11:00 sati u Etno selu odigrati još jedan meč.